Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п'янить»

Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п'янить»

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

 

     На сьогодні на планеті Земля нараховується приблизно 6 тис. мов. На жаль філологи попереджають, що в ХХІ ст. майже кожна друга з них вимре. Це велика втрата для людства.

     Мова для кожного народу стає ніби другим природним оточенням, у якому він існує. Як великої шкоди завдає нищення природи, так зречення, ігнорування рідної мови чи навіть неповага до неї, яка є рівноцінною неповазі до батька й матері, знижує духовний потенціал нації.

      Згадаймо слова В. Сосюри: «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема».

Саме тому ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки.

       Сьогодні коли відзначається Міжнародний день рідної мови ми вшановуємо нашу рідну українську.

       Класик  української літератури П. Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє рідне життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».

       Костянтин Ушинський наголошував: « Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства нестерпнішого, як те, що хоче відірвати в народу спадщину створену незчисленними поколіннями його віджилих предків».

       Саме тому на зустріч з вами ми запросили нашу землячку, члена Спілки письменників України,  майстра українського поетичного слова, яка уже більше 20-ти років дарує нам свою чарівну поезію Тетяну Володай ( справжнє ім’я - Тетяна Володимирівна Зубкова).

Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п'янить»


        Тетяна Володимирівна народилася у 1965 році в м. Боярка в робітничій сім’ї.

        В 1982 р. закінчила Боярську середню школу №3, у 1988 – Київський педагогічний інститут ім. Горького – за дипломом вчитель початкових класів. Пізніше закінчує музично-хорове відділення Богуславської семінарії за фахом – диригент церковного хору.

        Свій трудовий стаж розпочала в школі з посади лаборанта, піонервожатої. Потім працювала в Боярському машинобудівному заводі «Іскра». Після отримання учительського диплому пішла працювати з дошкільнятами, а вже далі життєва стежина привела її до Боярського краєзнавчого музею.

       Саме працюючи в музеї, почала писати професійно, бо література, поезія стали для неї одним зі способів самовираження.

       Теми для своїх творів поетеса бере з самого життя.

       Поет – обов’язково мрійник, вважає Тетяна Володай. Вона людина активна, захоплюється чудовим навколишнім світом: туризм,малювання, авторська пісня, поезія.

       Поезія Тетяни Володимирівни мелодійна, тиха, щемлива, як дзюрчання струмка. Отож слово поетесі Тетяні Володай. (Виступ Т. Володай).

На зустрічі були присутні учні 9-х класів ЗОШ №4 м. Вишневе. Присутні з задоволенням прослухали вірші та пісні у виконанні автора.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Январь 2021 (4)
Декабрь 2020 (3)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)

^