Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Літературний вечір "Шевченків світ в буянні фарб"

Літературний вечір "Шевченків світ в буянні фарб"

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

          Святково прибрана  читальна зала районної бібліотеки. На чільному місці на мольберті в українському вишитому рушнику портрет Тараса Шевченка,  поруч :  «Кобзар»,  альбоми з репродукціями  картин Шевченка, квіти, перо, чорнильниця. Нижче слова Т. Шевченка « Живопис – моя професія».

          Ведуча вечора  бібліотекар І категорії   Алла  Стеблюк  зазначила , що Тарас Шевченко був не лише поетом, а й драматургом, прозаїком, мислителем, істориком, етнографом, фольклористом  і художником, який залишив велику образотворчу спадщину.

         І поезія і малярство  щільно переплітаються в таланті Шевченка. Та коли на поезію він дивився як на своє покликання, то малювання стало його професією, засобом для існування. Поетична спадщина Шевченка налічує понад 240 творів, а мистецька – близько 1300 робіт.  Сама кількість мистецьких творів свідчить, що малярству він приділяв велику увагу.

         Ведучі  заходу  учні 11-А класу Вишнівської ЗОШ №2 Яна Вільчинська, Андрій Нагорнюк та бібліотекар І категорії Оксана Томко  змістовно і детально розповідали про творчий шлях Шевченка, як художника: від дитячого захоплення малюванням до високого професійного рівня .

 

Літературний вечір "Шевченків світ в буянні фарб"

 

Юний Шевченко прибув у лютому 1831 року до столиці Російської імперії Петербурга. З цього часу почалося його тривале столичне життя, сповнене боротьби за існування, незгасного бажання стати вільним, вивчитися на професіонального художника.

         1832 року пан віддав Шевченка на навчання в майстерню одного з найкращих художників В.Ширяєва.

         Нестача денного часу і заклопотаність, бажання стати справжнім художником , змушували Шевченка в білі ночі виходити в Літній сад і змальовувати статуї. Тут відбулася перша зустріч Тараса зі своїм земляком , художником І.Сошенком, який зацікавився обдарованим юнаком і вирішив допомогти йому. І.Сошенко давав поради і консультації художнику-початківцю, знайомив його з видатними діячами російської і української культур ( Карлом Брюлловим, Василем Григоровичем, Олексієм Венеціановим, Василем Жуковським, Євгеном Гребінкою ), спільними зусиллями яких талановитого кріпака було викуплено з кріпацтва.

         Звільнення дало право Шевченку вступити до  Академії мистецтв.    Уже після першого року навчання в Академії  - у травні 1839 року  - здобув срібну медаль 2-го ступеня за екзаменаційну роботу -  рисунок з натури. Наступного року – знову срібна медаль : цього разу за складнішу композицію побутового характеру « Хлопчик жебрак, що дає хліб собаці».  1841 року  рада Академії присуджує 27-річному Шевченкові третю срібну медаль за акварель «Циганка – ворожка».

         Розповідь поєднувалась із супроводом слайдів картин Тараса Шевченка, над підбіркою та оформленням яких,  працювала учениця 9-Б класу Вишнівської ЗОШ № 1  Настя Томко.

 Створені ним образи відзначаються невимушеністю, відсутністю нарядності,  вдалою композиційною бадьорістю і свіжістю барв, намагання дати психологічну характеристику людині.

За високий професійний рівень Т.Шевченку як художнику було присуджено високе і почесне звання академіка по гравіруванню Санкт-Петербурзької Академії мистецтв.

 

Літературний вечір "Шевченків світ в буянні фарб"

 

         Тема України, її минулого,  сучасного і майбутнього стала  для Шевченка основною  впродовж усього життя.

Задушевно прозвучали пісні на слова Т.Шевченка у виконанні учасників літературно-мистецького клубу «Вишнівська осінь» районної бібліотеки  Любові Стипаненко та Людмили Мельник.        

Жваво і цікаво пройшла також літературна вікторина  по творчості Тараса Шевченка як поета, та як художника.

 

Літературний вечір "Шевченків світ в буянні фарб"

 

          Всі запрошені гості, а це : учасники літературно-мистецького клубу «Вишнівська осінь» районної бібліотеки , учні 11-А класу  Вишнівської ЗОШ № 2  з  класним  керівником Литвин Ларисою Миколаївною, учні 11-Б цієї ж школи з викладачем Коломієць Оленою Вікторівною та учні 10-А, 10-Б і 11-А Вишнівської ЗОШ № 4 з учителями Давиденко Юлією Сергіївною, Микитенко Наталією Олександрівною та Кострицькою Іриною Іванівною.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Апрель 2020 (1)
Март 2020 (2)
Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)

^