Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

Все починалося зі слова

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

          Роки незалежності України дали можливість переосмислити відомі слова про те, що «мова – це душа народу». Упродовж століть вона зазнавала наруги, її забороняти, ігнорували, принижували, називали  «холопською». Переживши страшні лихоліття, українська мова вижила, дійшовши до нас чистою і незаплямованою, довела свою невмирущість і життєдайність.

          Українська мова  вважається однією з наймилозвучніших мов у світі.  На одній міжнародній конференції було названо три мови, які є найкращими для співу – італійська, українська та грузинська. Не випадково саме в цих народів багато пісень і славних співаків.

          З 1 листопада 2014 року в центральній районній бібліотеці для дорослих діє книжково-ілюстрована виставка «Моя мова на моїй землі».

          Представлена для перегляду література охоплює різноманітну тематику: історія мови та українського писемництва, культура мовлення, ділова українська мова, публіцистичні та періодичні видання, а також українські казки. прислів’я та приказки, пісні, збірники висловлювань видатних людей та афоризми про мову.

Все починалося зі слова

 

Все починалося зі слова
     

Так, 6 листопада 2014 року у центральній районній бібліотеці для дорослих м. Вишневе працівниками бібліотеки була проведена просвітницька година «Пересопницьке Євангеліє – духовна святиня  українського народу» для учнів 9-х класів Вишнівської ЗОШ №1 та №3. Бібліотекар 1 категорії Алла Стеблюк розповіла про історію створення  рукопису, який є одним із перших перекладів  Святого Письма української літератури.

Книзі цій півтисячоліття. ЇЇ тримали в своїх руках Григорій  Сковорода і Тарас Шевченко.

Сьогодні ця святиня українського народу набула значення політичного символу нації – на «Пересопницьке Євангеліє» під час інавгурації присягають Президенти України.

Далі про нелегкі шляхи книги  повела мову бібліотекар 1 категорії Оксана Томко.

До розповіді приєднався поет Валентин Лямічев , який прочитав свій вірш «Це свято об’єднало час» та заспівав власні пісні про Україну. В цій рукописній книзі «Пересопницьке Євангеліє»  - доля України, її незламність, краса, неповторність.

Все починалося зі слова

Все починалося зі слова

Все починалося зі слова


 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Январь 2021 (4)
Декабрь 2020 (3)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)

^