Роки незалежності України дали можливість переосмислити відомі слова про те, що «мова – це душа народу». Упродовж століть вона зазнавала наруги, її забороняти, ігнорували, принижували, називали «холопською». Переживши страшні лихоліття, українська мова вижила, дійшовши до нас чистою і незаплямованою, довела свою невмирущість і життєдайність.
Українська мова вважається однією з наймилозвучніших мов у світі. На одній міжнародній конференції було названо три мови, які є найкращими для співу – італійська, українська та грузинська. Не випадково саме в цих народів багато пісень і славних співаків.
З 1 листопада 2014 року в центральній районній бібліотеці для дорослих діє книжково-ілюстрована виставка «Моя мова на моїй землі».
Представлена для перегляду література охоплює різноманітну тематику: історія мови та українського писемництва, культура мовлення, ділова українська мова, публіцистичні та періодичні видання, а також українські казки. прислів’я та приказки, пісні, збірники висловлювань видатних людей та афоризми про мову.
Так, 6 листопада 2014 року у центральній районній бібліотеці для дорослих м. Вишневе працівниками бібліотеки була проведена просвітницька година «Пересопницьке Євангеліє – духовна святиня українського народу» для учнів 9-х класів Вишнівської ЗОШ №1 та №3. Бібліотекар 1 категорії Алла Стеблюк розповіла про історію створення рукопису, який є одним із перших перекладів Святого Письма української літератури.
Книзі цій півтисячоліття. ЇЇ тримали в своїх руках Григорій Сковорода і Тарас Шевченко.
Сьогодні ця святиня українського народу набула значення політичного символу нації – на «Пересопницьке Євангеліє» під час інавгурації присягають Президенти України.
Далі про нелегкі шляхи книги повела мову бібліотекар 1 категорії Оксана Томко.
До розповіді приєднався поет Валентин Лямічев , який прочитав свій вірш «Це свято об’єднало час» та заспівав власні пісні про Україну. В цій рукописній книзі «Пересопницьке Євангеліє» - доля України, її незламність, краса, неповторність.