Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

ІВАНОВ ДМИТРО ЙОСИПОВИЧ

Категорія: Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка

Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка
2010 рік
Експрес-інформація

Києво-Святошинська районна централізована бібліотечна система
   
Іванов Дмитро Йосипович народився 22 жовтня 1946 року в с. Тарасівці Новгородківського району на Кіровоградщині.
Закінчивши середню школу імені Дем»яна Бєдного, працював причіплювачем. Трудовий гарт, здобутий у рідному селі, допоміг поетові і в житті і у творчості.
Перші вірші Дмитро надрукував у районній газеті. Служив у залізничному полку м.Чернігова і відвідував засідання обласної літературної студії при редакції газети «Деснянська правда».
Справжній літературний успіх прийшов до нього 1976 року на Ірпінському семінарі молодих літераторів. Робітник теплиці з радгоспу ім. Фрунзе Чернігівського району вразив присутніх новизною тематики і своєрідністю її художнього втілення. У журналі «Вітчизна» з післямовою Івана Драча з»являється широка добірка його творів. Це був переконливий дебют.
   Незабаром у видавництві «Молодь» побачила світ книга поезій Дмитра Іванова «Зерно і любов» (1977). Услід за нею у «Веселці» виходить зірка для дітей «Грай, сопілонько моя» (1979).  Дмитро Іванов стає лауреатом обласної літературної премії ім. Олекси Десняка.
    За книгу «Заповіти мого роду» (1983) його удостоєно Республіканської літературної премії ім. М.Островького.
    Добірки Дмитра Іванова з»являються на сторінках всесоюзної преси. Згодом вони увійшли до збірки «Красный корень» (1987), що побачила світ у московському видавництві «Молодая гвардия».
    Дмитро Іванов бере активну участь у громадському житті. Він – учасник численних семінарів, декад, форумів, фестивалів літератури, які проводяться в країні і за рубежем.
    Також є автором художньо-публіцистичної повісті «Там где рождаются радуги» (1981); поезій «Стремено» (1986), «Маминих слів чорнобривці» (1991).
    Плідно орючи та засіваючи поетичну ниву, Іванов Д.Й. закінчує філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка, працює в обласному Будинку народної творчості, а потім переходить на роботу до редакції газети «Гарт», яку очолює з 1991 року.
    За цей час він стає членом Національної Спілки письменників України, заслуженим журналістом України, лауреатом престижних літературних премій – державної імені Івана Нечуя-Левицького (1997), та міжнародної української імені Григорія Сковороди (2001).
На підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Іванову Дмитру Йосиповичу у 2010 році присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка за книгу поезій «Село в терновому вінку».  


Підготувала                        Я.А.Волкова.

Відповідальний
         за випуск                    Н.В.Гулєвата
                                             директор Києво-Святошинської
                                             районної ЦБС, заслужений
                                             працівник культури

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Июль 2020 (11)
Июнь 2020 (4)
Апрель 2020 (1)
Март 2020 (2)
Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)

^