Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » ДІТИ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА (Інформаційний листок)

ДІТИ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА (Інформаційний листок)

Категорія: Правове виховання

Києво-Святошинська центральна районна бібліотека

м.Вишневе, 2009 рік

 

Мораль і право, право і закон -
Рушійні сили для життя людини –
А їх знання надасть нам вірний тон.
І розвиток держави – України.
Регулювати світ людських стосунків,
Впровадити державницький процес –
Все в правознавстві міститься в рахунку –
Розумно й чесно твориться прогрес.

 

Право – це система загальнообов»язкових, формально визначених правил поведінки, які встановлюються і охороняються державою.
Похідним від терміна «право» є термін «права людини».
Для того щоб людина могла існувати як біологічна істота, їй потрібна можливість мати їжу, одяг, житло. Оскільки людина живе у суспільстві, їй як члену суспільства необхідно мати змогу вчитися, працювати, бути вільною і рівноправною з усіма іншими людьми. Оскільки людина живе у державі, вона має  з неню правовий зв»язок. Отже їй потрібні також можливості брати участь у житті цієї держави, вимагати від держави захисту від будь-яких посягань.
Таким чином, можливості людини мати певні матеріальні, соціальні, культурні та духовні блага, які необхідні їй для нормального існування і розвитку, називаються правами людини.
Дорослі  люди забезпечуючи реалізації своїх прав, не повинні забувати і про те, що права мають і діти.
Права дітей є складною проблемою сучасного людства, оскільки, на жаль, життя, здоров»я, навчання, щастя дітей усього світу поки що недостатньо захищені. Про це багато пишуть і говорять, дехто намагається допомагати, але кількість нещасних дітей не зменшується.
Близько 30 млн дітей у світ не мають можливості відвідувати школу; щороку від хвороб помирають більше ніж 5 млн дітей, майже 250 млн дітей животіють завдяки тяжкій праці, жебрацтву, пограбуванням. Набули поширення торгівля дітьми, використання дітей, від яких відмовилися батьки, для пересаджування органів.
В Україні три четверті дітей – це діти з хронічними захворюваннями. У нас з»явився новий тип дитини – «Діти вулиці». Основний загал таких дітей закінчили 3-4 класи. Серед них найбільший відсоток неповнолітніх злочинців, наркоманів, торговців наркотиками і повій.
Міжнародне співтовариство започаткувало спробу спільної допомоги дітям. Найважливішими кроками в цьому напрямку було прийнято ООН у 1959 році Декларації прав дитини та проголошення у 1989 році Конвенції про права дитини.
Ця Конвенція є договором, якого мають дотримуватись усі держави, що його підписали, зокрема Україна, перебравши обов»язок виконувати його норми через прийняття нових відповідних законів, створення необхідних установ та організацій.
Права дитини – це певні спеціальні можливості, необхідні людині віком до 18 років для існування і досягнення зрілості.
Дитина має громадські (особисті), соціальні, культурні й політичні права. Не має прав економічних, бо визначено, що дитина повинна вчитись, а не працювати.    

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)

^