Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ООН (Інформаційна довідка)

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ООН (Інформаційна довідка)

Категорія: Різне

Вишневе – 2009   

    Генеральна Асамблея (ГА) – вищий орган ООН. Вона являє собою своєрідний світовий парламент, в якому є представники всіх членів ООН, тобто майже всіх країн світу. ГА – найдемократичніший орган ООН, оскільки кожний представник має один голос, незважаючи на розмір країни.
         Найважливіші функції Генеральної Асамблеї:

 • зміцнення міжнародного миру;
 • пом”якшення міжнародного напруження;
 • скорочення озброєнь і роззброєння;
 • створення умов для дружніх відносин між державами.


Рада Безпеки несе головну відповідальність за підтримку миру й безпеки. Вона складається з 15 членів, з яких 5 постійні (США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція), а решта обирається Генеральною Асамблеєю на дворічний строк за принципом ротації. Непостійні члени обираються за принципом: п»ять від Азії й Африки, два – від Латинської Америки, два – від Західної Європи й один від Східної Європи. Для прийняття рішення необхідно, щоб за нього проголосувало не менше ніж 9 членів Ради. Але постійні члени мають «вето», і якщо хоч один  з них проголосував проти, то резолюція не затверджується.
Головна функція Ради безпеки – запобігання збройних конфліктів між країнами або їх приборкання.

Економічна і соціальна рада (ЕКОСОР) – головний координуючий орган ООН в сфері економіки, соціальних відносин, екології, охорони здоров”я, культури, науки й освіти. Найважливіші економічні й соціальні проблеми, що постають перед світовою спільнотою, розглядаються і вирішуються в ЕКОСОР та в численних її підрозділах.

Секретаріат ООН виконує адміністративну й оперативну роботу. Він перетворює в життя рішення, що прийняті іншими органами, здійснює організаційне й технічне забезпечення конференцій і нарад.
Очолює секретаріат Генеральний секретар, який призначається Генеральною Асамблеєю за рекомендацією Ради Безпеки. Він подає ГА щорічні доповіді про роботу ООН, а також звертає увагу РБ на гострі ситуації в світі, що можуть порушити мир.
Основні функції Генерального секретаря:

 • керівництво Секретаріатом;
 • офіційне представництво ООН в глобальному вимірі;
 • постійні контакти з державами – членами ООН;
 • роз”яснення функцій ООН світовій громадськості, неурядовому й приватному секторам;
 • координація в системі ООН;
 • постійне спостереження за розвитком подій у світі;
 • продукування ідей і визначення стратегій;
 • надання добрих послуг конфліктуючим сторонам у критичних міжнародних ситуаціях.

Міжнародний суд – головний юридичний орган ООН. Його призначенням є врегулювання будь-яких спорів, що виникають між країнами. Він розглядає саме міждержавні спори і не займається юридичними справами, що відносяться до суперечок між приватними особами з різних країн або між організацією й приватною особою.
Суд складається з 15 незалежних суддів, які обираються Генеральною Асамблеєю й Радою Безпеки. Судді обираються на 9-річний строк і можуть бути переобрані.

Рада з опіки була утворена для допомоги деяких колишніх колоній, які вже вийшли з-під гніту метрополій, але були ще не в змозі здійснювати цілком самостійне врядування.  Таких підопічних територій у системі  ООН було 11. До середини 90-х років всі вони стали повністю незалежними, отже, Рада з опіки (яка складається з Росії, США, Великої Британії, Франції й Китаю) вичерпала свою функцію. Кофі Аннан запропонував перетворити цей орган на форум колективної опіки над світовим довкіллям.

 

informaciyna-dovidka-ogrnanizaciyna-struktura-oon.docx [28.4 Kb] (cкачиваний: 231)

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)

^