Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » 2017 - Рік Японії В Україні

2017 - Рік Японії В Україні

Категорія: Новини культури

Створення витончених квіткових композицій практикувалося в Японії протягом століть і мистецтво ікебани є однією з таких форм, в якій використовується мінімальна кількість рослинних елементів і велике значення надається простим виразним лініям.
Японці завжди відчували сильний зв'язок і близькість з їх природним місцем існування, і навіть у сучасного ділового життя серед бетону та асфальту у великих містах вони проявляють на диво сильне бажання мати поруч хоч трохи природи в будь-якому з її проявів. Японський будинок без будь-яких рослин і квітів є досить рідкісним.
Ікебана означає «мистецтво, що дає життя квітам» або ка-до - шлях кольорів. Японці створювали його для вираження основних принципів буддійської філософії і поміщали в храмах, що було основним символічно значущим ритуальним обрядом протягом довгого часу.
Природа постійно змінюється, вона має свій власний ритм і порядок - рослини розвиваються, покриваються листям, розпускаються квіти і дозрівають плоди. Усвідомлення цього є першим кроком у вивченні і створенні ікебани, яка стала символом вишуканого смаку у всьому світі.
2017 - Рік Японії В Україні

Сама композиція фокусується у вигляді трикутника, з трьома переважаючими елементами, які символізують небо, землю і людство. Хоча такого виду флористика займає роки навчання і практики в спеціальних школах, будь-хто може дізнатися декілька основних кроків, щоб проектувати красиві рослинні композиції азіатських шкіл, які, незалежно від стилю, приносять гармонію і дарують почуття прекрасного. Через тривимірного ефекту їх можна вважати реальними квітковими скульптурами. У цьому полягає різниця між мистецтвом ікебани та іншими видами флористики.
Так само, як всі інші напрямки мистецтва, японське створення композицій з рослин є творчим вираженням думок і почуттів. В якості компонентів використовується будь-який рослинний матеріал: гілки, листя, трави, мох, ягоди, кора дерева та квіти. В результаті поєднання даних елементів у вигляді природних форм, витончених ліній і сенсу, прихованого в спільному аранжуванні, створюється японська композиція, головною рисою якої є стислість, глибина і досконалість.
2017 - Рік Японії В Україні

Ікебана - це набагато більше, ніж просто квітковий декор. У Японії подібна творчість використовується як прикраси на рівні з картинами та іншими предметами мистецтва і продовжує залишатися об'єктом глибокого і серйозного пізнання, тривалого і копіткого навчання, прагнення до досконалості і вміння. Багато японців бачать в мистецтві ікебани модель досконалої світобудови.
Кожен, у кого є бажання і час, може придбати достатній навик в цьому виді флористики. Тим не менш, необхідно оволодіти певними основними знаннями та принципами, перш ніж приступати до подібної творчості. Майстер-аранжувальник поєднує матеріали так, щоб вкласти у своє мистецтво певні філософію і сенс, використовуючи при цьому простоту і лаконічність форм.
Чим відрізняється традиційна японська ікебана від інших подібних напрямків? Перш за все, своєю асиметрією, простотою, лаконічністю і гармонійним поєднанням рослинних елементів і судин.
За сім століть свого розвитку японське мистецтво ікебани розробило безліч різних стилів і шкіл. За сотні років вони змінилися зовсім небагато: від урочистої обстановки в храмі до затишної атмосфери нашого будинку.
Серед найбільш поширених - rikka (квіти, що стоять), seika або shoka (живі квіти), nageire (покинуті квіти), а також стиль moribana школи Охара.
2017 - Рік Японії В Україні

-Рікка є одним з основних стилів, у створенні якого використовується висока ваза і підкреслюються вертикальні лінії. Головною його особливістю є акцент на природну красу квітів, розташовуючи їх з простою витонченістю. Протягом багатьох років rikka удосконалювався, стаючи все більш стилізованим, зі строгими правилами підбору як рослинного матеріалу і типу контейнера, так і в розміщенні непарного числа елементів (зазвичай сім чи дев'ять).
- Стиль Сейка з'явився в середині XVIII століття. Він являється більш простішим стилем, але його складання також вимагає певних правил. Працюють тільки три основних компоненти, що підкреслюють внутрішню красу рослин і приділяється менше уваги традиційної формалізації.
- Нагеіре Народився стиль в XVI столітті і призначався для прикраси чайних будиночків і чайних церемоній. Для його створення можна застосовувати вільне аранжування з використанням високих ваз без будь-якої фіксації. Дозволяється також класти квіти на ободок горла вази.
2017 - Рік Японії В Україні

Moribana використовує невеликий контейнер і кедзан - спеціальний тримач з безліччю гострих шипів, в які вставляються квіти. Важливою особливістю морибана є широкий простір, природні форми, які створюють враження ландшафту. Він став використовуватися всього близько ста років тому і правила його створення не так суворі і трудомісткі, як в інших напрямках.
Форми, які однаково застосовні до всіх стилів ікебани, включають в себе вертикальне розташування елементів композиції, косе і каскадне.
Необхідні матеріали

Hasami (щипчики або ножиці) для обрізки квітів і стебел до бажаної довжини. Зазвичай обрізають під кутом.
Kabin - високі вази, використовувані в мистецтві ікебани сейка. Перемички в посудині забезпечують стійкість і положення стеблах.
Кедзан - низький, невеликий посуд для moribana з важким держателем з безліччю гострих голок з латуні від 2 до 10 см, на які міцно кріпляться товсті міцні стебла.
У Японії велике значення надають символіці, тому поєднання компонентів створює складну мову. Наприклад, бамбук уособлює молодість і вічність, а орхідеї - радість. Сосна, бамбук і злива - довголіття. Хризантема є символом Японії, і її досить часто застосовують у всіх стилях і формах.

Джерело: https://cherry-lady.com.ua/zatyshok/172-mistetstvo-ikebaniскачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Октябрь 2019 (1)
Сентябрь 2019 (5)
Август 2019 (7)
Июль 2019 (2)
Июнь 2019 (13)
Май 2019 (13)

^