Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Олена Пчілка – шляхетна українка

Олена Пчілка – шляхетна українка

Категорія: Різне

Києво-Святошинська ЦБС

Інформина до 160-річчя від дня народження Олени Пчілки
29 липня 2009 р.                                         

    Минуло 160 років від дня народження Ольги Косач з родини Драгоманових, мами Лесі Українки. Вона відома нам під прізвищем Олена Пчілка, яке якнайкраще характеризує її надзвичайну працьовитість, бо як трудолюбива бджілка, весь свій вік невтомно працювала. Була письменницею, поетесою, науковцем у галузі етнографії, громадсько-політичною діячкою.
    Олена Пчілка народилася у місті Гадячі на Полтавщині, але довгий час жила на Волині, яку полюбила усім серцем за її розумний і працьовитий люд, за героїчне історичне минуле, за пишну красу її природи, за рідну українську мову, яка тоді повсюди звучала у Волинському краю.
    Найбільшим скарбом для Олени Пчілки були її діти – двоє синів і чотири доні. Їх освітою вона займалася сама, й вихователькою була неабиякою. В той час, коли московські займанці забороняли навчання в школі українською мовою, вона вчила своїх дітей удома. І хоч це було нелегко, адже тоді жодного українського підручника не було, вчила їх українською. До школи малих не посилала, щоби російські наставники від освіти не калічили душі дітей, бо в школі робилось все для того, аби виховати наших дітей московськими патріотами.
    Олена Пчілка не лише своїх дітей врятувала від шкідливого впливу  російщини, вона вирішила виховувати тисячі українських дітей вірними громадянами своєї Батьківщини. Тож почала видавати перший у Києві український дитячий журнал «Молода Україна», написала для дітей багато віршів, оповідань і вистав.
    Та мабуть, найвагомішою заслугою Олени Пчілки перед рідними народом і Батьківщиною є те, що вона виховала і дарувала  Україні найбільшу поетесу серед жінок-поетес світу – Лесю Українку.
    Сама ж мати була мужньою жінкою і своїми вчинками й невсипущою працею подавала приклад іншим. Коли у 1903 році в Полтаві, на святі відкриття пам»ятника Іванові Котляревському царська влада заборонила виголошувати промови українською мовою і всі промовці відмовилися від виступів, Олена Пчілка вийшла на підвищення перед пам»ятником і сміливо проголосила урочисте слово таки українською! Поліція і наглядачі були так вражені вчинком цієї жінки, що стояли, мов закам»янілі, а коли опам»яталися, то численна громада, що зібралася на це свято, вже вітала її оваціями і схвальними вигуками.
    Ось такою була мати Лесі Українки: щирою патріоткою, сміливою громадянкою, розумною вихователькою молоді. Під її впливом росла і формувалася наша геніальна Леся Українка.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)

^