Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Скарби гетьмана Мазепи

Скарби гетьмана Мазепи

Категорія: Різне

Києво-Святошинська ЦБС
Скарби гетьмана Мазепи
Інформина До 370 – річчя з дня народження гетьмана України І. Мазепи
2 березня
   
    В Переяславі-Хмельницькому вирахували незабраний скарб Івана Мазепи. Михайло Сікорський директор  музею «Національного історико - етнографічного заповідника «Переяслав» розповідає, що Гетьмана хвилювала слава Богдана Хмельницького. Він навіть вирішив облаштувати столицю у Переяславі! Звів Кафедральний Вознесенський собор, монастир, дві школи. Подарував Вознесенському монастирю Пересопницьке Євангеліє!  Те саме на якому нині присягають Президенти! Та книга була перекладена зрозумілою народу мовою у 1556-1561 роках у Пересопницькому монастирі на Рівненщині. Іван Мазепа був затятим книголюбом, мав розкішну бібліотеку. Якимось чином роздобув ту унікальну книгу. Первіз до Переяслава. Ще і напис зробив! 1701 року! 17 квітня. Святиня була у Переяславі аж до 30-х років минулого століття! Потім перевезли до Києва. 1991 року саме на Пересопницькому Євангелії присягав Перший Президент Незалежної України Л.Кравчук.
    Мазепа хотів відбудувати Богданівську козацьку церкву. Не встиг. Але, і це достеменно відомо, зробив кілька таємних підземних ходів. Є два ходи між Михайлівською та Успенською церквами. Готувався хід і до його майбутньої резиденції.
    Поразка під Полтавою сплутала всі карти. Втративши під час Полтавської битви чимало регалій, цінностей, козаки відступили до Переяслава. Тяжко переживаючи поразку, зраду соратників, сподіваючись повернутися, Іван Мазепа заховав чимало цінностей, в основному золото, срібло, коштовну зброю, монети в якомусь секретному підземному ході, недалеко від якоїсь церкви.
    Директор музею М.І.Сікорський, будучи фанатичним збирачем старовини, та й ще досвідченим археологом, вирішив знайти скарб. Працював в архівах, вивчав схеми, стіни церков. Знайшов один підземний хід. Спробували копати все обвалюється. Небезпечно. Розкопки закінчили. Скарб так  ніхто і не знайшов, він і досі у недосліджених підземеллях Переяслава!

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)

^