Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Година пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».

Година пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

З нагоди 100-річчя бою під Крутами у Києво-Святошинській центральній районній бібліотеці для дорослих відбулася година пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти». До бібліотеки завітали учні 9-Б класу ЗОШ №4 міста Вишневе (кл. керівник Гришко І. В.). [center]Година   пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».
Година   пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».
Година   пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».
Година   пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».
Година   пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».[/center] На захід було запрошено Заслуженого діяча мистецтв України, українського письменника, поета, публіциста, прозаїка, краєзнавця, члена Національної спілки письменників України, громадського діяча Проценко Володимира Миколайовича (літературний псевдонім Володимир Чорномор). У творчому доробку автора понад 40 творчих праць. Це збірки поезій та прози, історичних нарисів «Древні витоки села Тарасівка», «Віта Поштова», «Села над Вітою».
Володимир Проценко, автор статті «Крути – символ героїзму юнацтва і нерозважливості державотворців», розповів присутнім про значення бою під Крутами в боротьбі за незалежність України, про утворення студентського куреня Українських Січових Стрільців, про перебіг військових подій у січні 1918 року, розклад сил, опис і схему Крутянського бою. «Читаючи про подвиг юних героїв, думаєш: невже вони не хотіли жити так, як живуть інші? Невже вони не хотіли вчитися, щоб служити своїй державі, тільки що проголошеній? Очевидно, крутянці відчували щось більше, щось вище, те непересічне, чого не мали сил збагнути і осмислити їхні товариші, які не пішли разом із ними. Вони відчули поклик віків. Призначення виконати велику місію, яка мала зелектризувати цілу націю на боротьбу з ворогами і отверезити її провід. Вони знали, що Крути — це перша після Полтави війна з Москвою. Вони знали, що за ними немає жодних українських армій, що вони не здобудуть перемогу над ворогом. Але відчували, що для поневоленого століттями народу потрібна така смерть, щоб сколихнути совість, душу і серце людей, які мали усвідомити, хто несе волю, а хто поневолення». Також була презентована нова стаття автора «Біль Аскольдової могили». Учні також переглянули фільм «Недооцінений урок історії. Герої Крут».
На закінчення заходу Володимир Миколайович подарував читачам бібліотеки свої нові книги. [center]Година   пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».[/center]
На заході була презентована книжково-ілюстративна виставка-пам'ять «Крути – трагедія і гордість України», де представлені книги та періодичні видання про події 1918 року.
Година   пам'яті «Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти».
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Апрель 2020 (1)
Март 2020 (2)
Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)

^