Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » 6 лютого - День безпечного Інтернету

6 лютого - День безпечного Інтернету

Категорія: Різне

[b]Які загрози зустрічаються найбільш часто в Інтернеті?[/b]
Загроза зараження шкідливим програмним забезпеченням(ПЗ). Адже для поширення шкідливого ПЗ і проникнення в комп’ютери використовується цілий спектр методів.
Серед таких методів можна відзначити не тільки пошту, ком пакт-диски, флеш пам’яті та інші змінні носії інформації або скачані в Інтернеті файли. Наприклад, програмне забезпечення для миттєвого обміну повідомленнями сьогодні є простим способом поширення вірусів, тому що дуже часто використовується для прямої передачі файлів.
Діти недосвідчені в питаннях соціальної інженерії, можуть легко попастися на вмовляння зловмисника. Цей метод часто використовується хакерами для розповсюдження троянських вірусів.
Доступ до небажаного контенту. Адже сьогодні справи йдуть таким чином, що будь-яка дитина, що входить в Інтернет, може переглядати будь-які матеріали. А це насильство, наркотики, порнографія, сторінки підштовхують молодь до самогубств, анорексії, вбивств, сторінки з націоналістичною або відверто фашистською ідеологією і багато-багато іншого. Адже все це доступно в Інтернеті без обмежень.
Часто буває так, що перегляд цих сторінок навіть не залежить від дитини, адже на багатьох сайтах відображаються спливаючі вікна які містять будь-яку інформацію, найчастіше порнографічного характеру.
Контакти з незнайомими людьми за допомогою чатів або електронної пошти. Все частіше і частіше зловмисники використовують ці канали для того, щоб змусити дітей видати особисту інформацію. В інших випадках це можуть бути педофіли, які шукають нові жертви. Видаючи себе за однолітка жертви, вони можуть вивідувати особисту інформацію та шукати особистої зустрічі.
Неконтрольовані покупки. Не дивлячись на те , що покупки через Інтернет поки ще є екзотикою для більшості з нас, однак недалекий той час, коли загроза може стати досить актуальною.
Інтернет це прекрасне місце для спілкування, навчання та відпочинку. Але варто розуміти, що як і наш реальний світ, всесвітня павутина так само може бути вельми небезпечна.
[b]Наведемо кілька рекомендацій, за допомогою яких відвідування Інтернету може стати менш небезпечним для ваших дітей[/b]
 Відвідуйте Інтернет разом з дітьми. Заохочуйте ваших дітей ділитися з вами успіхами і невдачами в справі освоєння Інтернет;
 Поясніть дітям, що якщо в Інтернеті щось турбує їх, то їм слід не приховувати цього, а поділитися з вами своїм занепокоєнням;
 Поясніть дитині, що при спілкування в чатах, використанні програм миттєвого обміну повідомленнями (типу ICQ, Microsoft Messenger і т.д.), використанні он-лайн ігор та інших ситуаціях, що вимагають реєстрації, не можна використовувати реальне ім’я, допоможіть вашій дитині вибрати реєстраційне ім’я, яке не містить ніякої особистої інформації;
 Поясніть дитині, що не можна видавати свої особисті дані, такі як домашня адреса , номер телефону та будь-яку іншу особисту інформацію, наприклад номер школи, клас, улюблене місце прогулянки, час повернення додому, місце роботи батька або матері і т.д.;
 Поясніть своїй дитині, що в реальному житті в Інтернет немає різниці між неправильними і правильними вчинками. Навчіть ваших дітей поважати співрозмовників в Інтернеті. Переконайтеся, що вони розуміють, що правила хорошого тону діють однаково в Інтернеті і в реальному житті;
 Скажіть їм, що ніколи не варто зустрічатися з друзями з Інтернету. Адже люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають;
 Поясніть дітям, що далеко не все, що вони можуть прочитати або побачити в Інтернеті правда. Привчіть їх запитувати проте, в чому вони не впевнені;
 Не забувайте контролювати дітей в Інтернеті за допомогою спеціального програмного забезпечення. Це допоможе вам фільтрувати шкідливий зміст, з’ясувати, які сайти насправді відвідує ваша дитина і що він там робить.
[b]Як навчити дітей відрізняти правду від брехні в Інтернеті?[/b]
 Слід пояснити дітям, що потрібно критично ставитися до отриманих з Інтернету матеріалів, адже опубліковувати інформацію в Інтернеті може абсолютно будь-яка людина.
 Поясніть дитині, що сьогодні практично кожна людина може створити свій сайті при цьому ніхто не контролюватиме, наскільки правдива розміщена там інформація. Навчіть дитину перевіряти все те, що він бачить в Інтернеті.
[b]Як це пояснити дитині?[/b]
 Почніть це робити коли ваша дитина ще досить мала. Адже сьогодні навіть дошкільнята вже успішно використовують мережу Інтернет, а значить потрібно якомога раніше навчити їх відокремлювати правду від брехні. Не забувайте питати в дитини про побачене в Інтернеті. Наприклад, почніть з розпитувань, для чого служить той чи інший сайт.
 Переконайтеся, що ваша дитина може самостійно перевірити прочитану в Інтернеті інформацію за іншими джерелами (по інших сайтах, газетах чи журналах). Привчіть вашу дитину радитися з вами. Не відмахуйтесь від їхніх дитячих проблем.
 Заохочуйте ваших дітей використовувати різні джерела, такі як бібліотеки або подаруйте їм енциклопедію на диску. Це допоможе навчити вашу дитину використовувати сторонні джерела інформації.
 Поясніть вашим дітям, що таке расизм, фашизм, міжнаціональна та релігійна ворожнеча. Незважаючи на те, що деякі подібні матеріали можна заблокувати за допомогою спеціальних програмних фільтрів, не варто сподіватися на те.
[b]Сімейна угода про роботу в Інтернеті[/b]
Якщо ваші діти хочуть відвідувати Інтернет, вам слід виробити разом з ними угоду по використанню Інтернету. Врахуйте, що в ньому ви повинні однозначно описати права та обов’язки кожного члена вашої родини. Не забудьте чітко сформулювати відповіді на наступні питання:
 Які сайти можуть відвідувати ваші діти і що вони можуть там робити;
 Скільки часу діти можуть проводити в Інтернеті;
 Що робити, якщо ваших дітей щось турбує при відвідуванні Інтернету;
 Як захистити особисті дані;
 Як стежити за безпекою;
 Як поводитися чемно;
 Як користуватися чатами, групами новин та службами миттєвих повідомлень.
Не забувайте,що формально складена угода не виконуватиметься! Регулярно, по мірі необхідності, вносьте зміни в дану угоду. Не забувайте, що ви повинні перевіряти виконання угоди вашими дітьми.
Навчіть дитину використовувати службу миттєвих повідомлень.
[b]При використанні служби миттєвих повідомлень нагадайте вашій дитині деякі нескладні правила безпеки:[/b]
 Ніколи не заповнюйте графи, що відносяться до особистих даних, адже переглянути їх може кожен;
 Ніколи не розмовляйте в Інтернеті з незнайомими людьми;
 Регулярно перевіряйте список контактів своїх дітей, щоб переконатися, що вони знають всіх, з ким вони спілкуються;
 Уважно перевіряйте запити на включення до списку нових друзів. Пам’ятайте, що в Інтернеті людина може виявитися не тим, за кого він себе видає;
 Не слід використовувати систему миттєвих повідомлень для поширення чуток або пліток.
Батькам не варто сподіватися на таємне стеження за службами миттєвих повідомлень, якими користуються діти. Набагато простіше використовувати доброзичливі відносини з вашими дітьми.

Чи може ва[b]ша дитина стати Інтернет-залежною?[/b]
Не забувайте, що Інтернет це чудовий засіб спілкування, особливо для сором’язливих, що зазнають труднощі в спілкуванні дітей. Адже ні вік, ні зовнішність, ні фізичні дані тут не мають жодного значення. Однак цей шлях веде до формування Інтернет-залежності. Усвідомити дану проблему досить складно доти, поки вона не стає дуже серйозною. Та крім того, факт наявності такої хвороби як Інтернет-залежність не завжди визнається. Що ж робити?
Встановіть правила використання домашнього комп’ютера і постарайтеся знайти розумний баланс між находженням в Інтернет і фізичним навантаженням вашої дитини. Крім того, добийтеся того, щоб комп’ютер стояв не в дитячій кімнаті, а в кімнаті дорослих. В кінці-кінців, подивіться на себе, чи не занадто багато часу ви проводите в Інтернеті.
Усі ми знаємо прості правила, які дозволяють відносно безпечно користуватися Інтернетом, але зайвим буде нагадати про них ще раз. Особливо важливо донести цю інформацію до дітей, які лише починають свої мандрівки всесвітньою мережею.

[b]Інтернет-залежність: боремося чи піддаємося?[/b]
Сьогодні наша реальність така: дитина сидить з ноутбуком на підлозі, жадібно намагається пройти онлайн-гру і збити нарешті настирливий корабель противника. На вітання він відповідає кивком голови, недбалим махом руки і швидкою відповіддю «мама-не-заважай-мені-я-дуже-зайнятий»!. Все, що залишається робити батькам – задуматися, спробувати змінити ситуацію.
Якщо вашому «Інтернет-шпигунові» від 11-17 років, і він тривалий час (більше 2-х годин дня) сидить біля комп’ютера, тоді вам варто уважніше ознайомитися як з фізичними, так і психологічними симптомами Інтернет-залежності.
Фізичні симптоми визначити більш реально, ніж психологічні. У зв’язку з цим ми перераховуємо найбільш поширені:
 біль у зап’ястях
 сухість в очах
 порушення сну
 головний біль
 біль у спині
 нерегулярне харчування.
Наявність декількох характеристик у вашої дитини вже говорить про те, що він проводить необмежений час за ноутбуком. Щоб зберегти здоров’я вашого чада, потрібно діяти і шукати альтернативу.

[b]Шукаємо виходи з ситуації що склалася:[/b]
Обмежте час користування Інтернетом до 30 хвилин на день. Натомість купіть квитки в кіно для дитини та її друзів. Повірте, всі будуть тільки щасливі!
Використовуйте час, проведений в Інтернеті з користю. Наприклад: попросіть дитину пограти в суперцікаву гру завтра, а сьогодні подивитися онлайн-трансляцію з Парижу. Познайомте його з Ейфелевою вежею, Тріумфальною аркою і Лувром.
Не лінуйтеся, не здавайтеся і будьте хитрими. Попросить про допомогу: наприклад, вам дуже потрібно дізнатися ім’я кота з твору Булгакова «Майстер і Маргарита». Проінструктуйте, підкажіть, що спочатку потрібно зайти в пошукову систему, далі ввести ім’я твору і почати пошуки. Діти люблять допомагати і відчувати те, що вони потрібні.
[b]Ваше основне завдання: не лякати дитину Інтернет-залежністю, а шукати альтернативні рішення. Впевнені, що у вас все вийде. Головне – не здаватися і не піддаватися.
[/b]

[b]10 правил безпечного користування Інтернетом
Пам’ятка[/b]


[b]1. Використовуйте надійний пароль – комбінуйте букви, цифри та інші символи.
2. Не вірте всьому, що читаєте – завжди перевіряйте достовірність джерела.
3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.
4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп’ютера. Не кажіть того, що не змогли б сказати людині в обличчя.
5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
6. Не поширюйте В Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.
7. Переконайся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).
8. Додавайте «у друзі» тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.
9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся їм сказати про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.
10. Не переходьте за посиланням, прикріпленим в е-мейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.[/b]
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Июль 2020 (4)
Июнь 2020 (4)
Апрель 2020 (1)
Март 2020 (2)
Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)

^