Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » 31 травня - Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням

31 травня - Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

1. Прагнення наслідувати дорослих. Діти бачать перед собою у реальному житті, в кіно, театрі, зі сторінок часописів - величезну кількість дуже симпатичних, чарівних, привабливих дорослих, які курять. Підліткам хочеться наслідувати дорослих у всьому, бути такими ж, як вони. Вони точно копіюють поведінку дорослого курця, його жести, рухи.
2. Бажання відчути себе «справжнім» дорослим. Бажаючи швидше вирватися з дитинства, стати таким, як дорослі, із такими ж, як у них, правами, підліток шукає будь-які способи, щоб довести собі й іншим, що він уже дорослий, що має право робити те, що не дозволяється дітям, наприклад, нецензурно лаятися, курити і вживати алкоголь (усе це - символи дорослості, привабливі для підлітка).
3. Спосіб завоювання авторитету в ровесників і старших. Паління - привілей дорослих. Підліток курить, щоб показати, що і до нього можна ставитися, як до дорослого. Крім того, паління дає можливість підлітку почуватися на рівних зі старшими - бути таким же, як вони: досвідченим, зрілим.
4. Паління допомагає підлітку завести знайомства Особливо це важливо для сором'язливих, котрим складно підійти до незнайомих, першими почати розмову і т. ін. Попросити ж закурити набагато простіше, це вірний спосіб звернути на себе увагу, атам, дивись, і розмова сама собою зав'яжеться, і нові приятелі з'являться.
5. Паління полегшує спілкування. Процес спільного паління сам собою сприяє створенню компаній. При палінні підлітки можуть поговорити один з одним, розповісти про свої проблеми, знайти підтримку в приятелів. Буває, що підліткові групи ніщо інше, крім спільного паління, не об'єднує, у них немає інших стальних видів діяльності. Покурили, поговорили і розбіглися. А підлітку нічого іншого і нетреба, для нього спілкування з ровесниками - головне вжитті.
6. Протест проти диктату і заборон дорослих. Мало хто з батьків привітає паління своєї дитини. Частіше батьки, котрі навіть курять, негативно ставляться до паління, погрожують дитині суворим покаранням. Знаючи про це, підліток починає курити крадькома, ховаючись від батьків. Те, що ви порушує заборони, чинить так, як хоче, не зважаючи на покарання, не викликає в нього почуття провини, навпаки, дозволяє йому відчути себе «крутим», незалежним, сміливим.
7. Слідування моді. Підліток завжди прагне йти в ногу з модою. Якщо в значущій для підлітка групі модно курити, то підліток, швидше всього, теж закурить, причому саме ті сигарети, що вважаються в цій групі наймоднішими.
8. Засіб релаксації, «зняття» негативних емоцій. Спочатку сигарета не має на «початківця» очікуваної дії, але поступово, втягуючись у паління, підліток усе частіше вдається до такого способу релаксації та зосередження, у нього виробляється умовний рефлекс, і сигарета, справді, починає «допомагати» знімати напругу, заспокоювати і вирішувати проблеми.
9. Нездатність сказати «ні» на пропозицію закурити, страх виглядати в очах інших «маминим синком», що боїться, якщо його «застукають» із сигаретою і покарають, страх бути пригнобленим, не прийнятим у групу ровесників.
10. Випадкове паління, «за компанію», що часто супроводжується властивим усім підліткам прагненням «спробувати щось «новеньке»: отримати новий досвід, випробувати нові відчуття, пізнати ще непізнане.
11. Наявність величезної кількості курців навколо підлітка і толерантність суспільства до них, відсутність продуманої політики державних і суспільних структур стосовно профілактики паління, дозвіл реклами тютюнових виробів, недотримання правил торгівлі ними, відсутність заборони на паління в громадських місцях і т. ін. Якби в суспільстві існувало стійке негативне ставлення до куріння, спокуса закурити в підлітків була б набагато меншою.

Підліткове куріння призводить до порушень ендокринної системи, дисфункції серцевого м'яза і спазмів судин. Збільшується навантаження на серце, а з плином часу судини втрачають еластичність і міцність.
Наукові дослідження показали, що куріння підлітків призводить до зниження мозкової активності, порушень режиму праці та відпочинку, неможливості сприйняття навчального матеріалу, втрати творчих і спортивних здібностей.
Отруйні компоненти тютюнового диму призводять до головних болів, раптової мігрені, знижують витривалість і працездатність, координацію і моторику.
Європейські вчені визначили негативний вплив куріння на розвиток статевих органів. У дівчат спостерігаються серйозні порушення в розвитку молочних залоз і проблеми з менструальними циклами. Надалі, як у юнаків, так і дівчат вірогідна поява безпліддя. Для того щоб скоротити ймовірність появи патологій і важких захворювань підліткам слід негайно припинити курити.
За останні роки популярність куріння серед українських підлітків віком 13-15 років знизилася – на 23% в порівнянні з 2011 роком. При цьому близько 15% підлітків вживають тютюнові вироби, свідчать дані Міністерства охорони здоров'я України.
Результати глобального опитування молоді з приводу вживання тютюнових виробів (GYTS), яке тричі проводився в Україні, демонструють позитивні зміни за кількома показниками. Так, поширеність куріння знизилася на 11% в період з 2005 по 2017 рр.
Хлопчики випереджають дівчаток в кількості – із загального числа підлітків-курців 17,8% хлопчиків вживають тютюнові вироби, тоді як відсоток дівчаток становить 12,1%.
Також близько 63% дітей звертають увагу на рекламу сигарет в місцях їх продажу, метою якої є "вербування" майбутніх покупців.
Новим питанням в темі підліткового куріння є поширення електронних сигарет. Близько 18% підлітків у віці 13-15 років вживають даний вид продукції.
Нагадаємо, що в Україні немає закону, який забороняє продаж електронних сигарет неповнолітнім.
Як відомо, в Україні:
• заборонено куріння в громадських місцях;
• заборонена реклама тютюнових виробів в ЗМІ і на бігбордах;
• введені графічні попередження про шкоду куріння здоров'ю;
• підвищені податки на тютюн.
Доведено, що куріння провокує розвиток раку легенів і інших хронічних хвороб дихальних шляхів, а також серцево-судинних патологій, які є найпоширенішою причиною смерті в світі.

Список використаної літератури
Ільченко Н.В. Кинути палити – це легко? /Н.В. Ільченко //Безпека життєдіяльності. – 2017. - №5. – С. 5.
Леус А. Що шкідливіше – кальян чи цигарки /Анна Леус //Безпека життєдіяльності. – 2018. - №4. – С. 10-11.
Пожарська Г.Ю Суд над шкідливими звичками (Сценарій виховного заходу) /Г.Ю. Пожарська //Безпека життєдіяльності. – 2015. - №9. – С. 13-18.
Сливінська І. Кидайте курити вже сьогодні /Інна Сливінська //Безпека життєдіяльності. – 2017. - №8. – С. 5.
Усик С., Богданович Л. Причини куріння неповнолітніх /Світлана Усик, Лілія Богданович //Безпека життєдіяльності. – 2018. - №10. – С. 22.
Усик С., Богданович Л. Тютюн – повільна отрута /Світлана Усик, Лілія Богданович //Безпека життєдіяльності. – 2019. - №3. – С. 10.
Усик С., Богданович Л. Шкідливі звички (Бесіда з учнями середньої та старшої школи) /Світлана Усик, Лілія Богданович //Безпека життєдіяльності. – 2018. - №8. – С. 18-19.
Чагайда М. О. Вплив куріння на організм людини /М.О. Чагайда //Безпека життєдіяльності. – 2019. - №4. – С. 3-5.
Чагайда М.О. Вплив куріння на організм людини /М.О. Чагайда //Безпека життєдіяльності. – 2017. - №11. – С. 2-4.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)
Август 2019 (7)

^