Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » На допомогу вчителям загальноосвітніх шкіл (Учителю-філологу)

На допомогу вчителям загальноосвітніх шкіл (Учителю-філологу)

Категорія: На допомогу вчителям загальноосвітніх шкіл

На допомогу вчителю-філологу
(Анотований список літератури)
Пропонуємо вашій увазі книги, які надійшли до бібліотеки від Українського інституту книги за Державною програмою поповнення бібліотечних фондів.

1. Агеєва В. Візерунок на камені: Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета: [текст] / Віра Агеєва. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 496 с.
Ця книжка – про одного з найвидатніших поетів ХХ століття, якому судилися вершини й провалля, високі здобутки й принизливі манівці. До нього рано прийшло визнання. Захопившись футуризмом, поет зостається при тому завсідником антикварних крамниць і пристрасним колекціонером живопису. Невдовзі виробляє самобутній неокласичний стиль. Удостоєний ордена Леніна з особистого наказу кремлівського вождя, пише чи не найкращий вірш в українській сталініані. А згодом, перетривавши добу репресій, тотального страху, й неминучого конформізму, стає великим релігійним поетом, на кожному етапі своєї творчості звертаючись до образу Собору, до засадничих християнських цінностей. Сходознавець за фахом, перекладач Руставелі й Навої – повсякчас наводить зруйновані мости між Україною та Заходом. Відзначений усіма престижними радянськими нагородами, змушений самохіть відмовиться від домінування на Нобелівську премію.
2. Булаховський К. А. Цікаве мовознавство : [текст] / К. А. Булаховський. – Львів : Апріорі, 2019. – 200 с.: іл.
Пропонована книжка запрошує читача в неймовірний і чарівний світ мовознавства. У ній дізнаєтеся, що таке мова, скільки мов на світі, якими можуть бути мови цивілізацій інших планет, як розшифрувати єгипетські ієрогліфи та багато іншого. Значну увагу приділено українській мові – нашому з вами духовному багатству. Крім української, згадано десятки інших мов, наведено багатий ілюстративний матеріал, у тому числі призабуту українську лексику, приклад из фольклору та художньої літератури.
Видання адресоване учням, батькам, учителям, студентам, викладачам, усім, хто цікавиться мовними питаннями.
3. Вусик О.С. Словник синонімів української мови : понад 2500 синонімічних гнізд / О.С. Вусик. – Тернопіль : Навчальна книга Богдан,2019. – 576 с.
Словник містить різнобічну характеристику синонімів сучасної української мови. Це плід багаторічної праці автора-письменника.
Розрахований на філологів, письменників, журналістів, учителів-словесників, учнівську та студентську молодь, усіх, хто небайдужий до розвитку рідної мови.
4. Дзюба І.М. Із плину літ: публіцистика [тест] / Іван Дзюба. – Дрогобич : Коло, 2019. – 564 с.
У книжці подано вибрані публіцистичні статті І. Дзюби, друковані у пресі, починаючи з 60-х років минулого століття. Вони присвячені проблемам розвитку української культури й захисту мови, національного самоусвідомлення українців, різних етапів державного і культурного будівництва.
5. Криштопа О. Братство [роман] / Олег Криштопа. – Івано-Франківськ : Вавилонська бібліотека, 2019. – 232 с.
Це документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Украйно-Слов’янського ( Кирило-Мефодіївського) товариства: протоколів допитів, очних ставок, зізнань, доносів та донесень. У книжці оживають братчики, молоді люди, що несподівано опинилися в руках політичної поліції й по-різному пройшли випробування: вічно роздвоєний у всьому Пантелеймон Куліш, боязкий інтелектуал Микола Костомаров, невільник честі Микола Гулак та іронічний Тарас Шевченко.
Тут оживають і герої з потойбіччя: керівник Третього відділу граф Орлов, шеф жандармів Дубельт, київські губернатори Фундуклей та Бібіков, цар Микола І.
Врешті якщо прочитати історію ще раз й уважно, то в ній проступає відомий біблійний сюжет: з Юдою і тридцятьма срібняками, Петром, який тричі відрікся, Пилатом, що вмиває руки, та Месією.
6. Москалець К. Стежачи за текстом. Вибрана критика та есеїстка: [Текст] / Костянтин Москалець. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 400с.
Костянтин Москалець як літературний критик пише нешаблонно, без усталених штампів і заяложених тверджень. Він уміє оприявнити перед читачем вразливість ліричного «я» Василя Герасим’юка, живу легенду «вісімдесятників» – Ігоря Римарука, постать інтелектуала й ерудита Олега Лишеги, поетичну філософію, плач і сповідь Григорія Чубая…
Есеї, вміщені у цій книжці, - про вміння жити тут-і-тепер, шукати, віднаходити й усвідомлювати себе, плекати власну неперервність і, попри плинність часу, цінувати кожну мить буття.
7. Панченко В. Літературний ландшафт України. ХХ століття [Текст] / Володимир Панченко. – К. : Ярославів Вал, 2019. – 528 с.
«Від Франка до Андруховича» – так могла називатися ця книжка про літературний ландшафт України ХХ століття. Автор пропонує читачам подорож у країну книг, що протягом десятиліть живуть своїм життям, ставши літературною класикою. 50 «слайдів» – це оригінальні, вільні від квазінаукового стилю, інтерпретації знакових художніх творів, полеміка, цікаві – а часом і драматичні – історії, зіперті на нові архівні матеріали, мемуарні сюжети, інтерв’ю з Павлом Загребельним, Іваном Дзюбою, Іваном Драчем, Анатолієм Макаровим, Сергієм Тримбачем…
Видання адресоване не лише філологічній аудиторії: «слайди» розраховані на активний діалог із кожним, хто має смак до художньої літератури.
8. Северинюк В. М. Популярні українські прислів’я та приказки : [тематичний коментований словник] / В. М. Северинюк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 176 с.
Структура словника тематична. Він має 16 розділів, визначених відповідно до головних сфер життєдіяльності людини – духовно-культурної, економічної, соціальної, суспільно-політичної. Прислів’я та приказки згруповано за різними значеннями, що пов’язані з людською індивідуальністю, звичками, рисами характеру, особистим та колективним досвідом, моральністю, освітою, соціальними цінностями, трудовою діяльністю, родинними зв’язками, історичною пам’яттю, релігією тощо.
Словник розрахований на широке коло читачів, представників різноманітних соціальних верств і професій.
9. Терлак З., Сербенська О. Українська мова для початківців / Зеновій Терлак, Олександра Сербенська. – Львів : Апріорі, 2019. – 268 с.
Видання допоможе уважному читачу ознайомитися з фонетичною структурою української мови, пізнати особливості її граматичної системи та фразеологічних оборотів.
Книга розрахована на тих, для кого вивчення української мови – це не тільки необхідність, але й потреба пізнати культуру одного з великих слов’янських народів.
10. Ушкалов Л. Моя Шевченківська енциклопедія : із досвіду самопізнання / Леонід Ушкалов. – К.: ДУХ І ЛІТЕРАТУРА, 2019. – 560 с.: іл.
До книги входить близько 300 невеликих есеїв про світ ідей та образів Тараса Шевченка (1814 – 1861) – поета, художника, музиканта, мислителя. Шевченко постає тут людиною, яка надзвичайно тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх його проявах: від побуту до метафізики. Автор розглядає Шевченка в широкому контексті української та світової культури. А ще, пильно вдивляючись в образ поета, він намагається описати свій власний духовний досвід.
11. Ушкалов Л. Чарівність енергії: Михайло Драгоманов / Леонід Ушкалов. – К.: ДУХ І ЛІТЕРАТУРА, 2019. – 600 с.
У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова. Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». « Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному. скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Февраль 2021 (5)
Январь 2021 (6)
Декабрь 2020 (3)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)

^