Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » НІ, Я ЖИВА, Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ!

НІ, Я ЖИВА, Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ!

Категорія: Преса про нас

Днями у центральній районній бібліотеці відбулась літературно-музична композиція "Ні, я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!" до 140-річчя від дня народження Лесі Українки.
Цей захід підготували і провели працівники бібліотеки, а присутніми на ньому були старшокласники Вишнівської ЗОНІ №1. У ролі Л. Українки виступила учениця ЗОШ №2, десятикласниця Дар'я Шийка. Прозвучали вірші "Красо України, Подолля" (Ю. Болтівець), "До мого фортепіано", "Мій шлях" (Катерина Крупа), "Сім струн" (Н. Івасенко), "І все таки до тебе думка лине" (Л. Бриль). Активну участь у заході взяли учні Вишнівської школи мистецтв бандуристки Ю. Терещенко, К. Біленко, К. Крупа (викладач С.М. Ковальчук). Прозвучали чудові українські народні пісні й покладені на музику вірші Л. Українки.
У приміщенні бібліотеки відбулась також презентацій книжкової виставки "Поетична світлиця Л. Українки". На стендах було розмішено літературу про життя та творчість поетеси. Зокрема, тут була книга М. Кармазіна "Леся Українка", присвячена геніальній українській письменниці, в якій на основі документальних матеріалів висвітлюється непростий життєвий і творчий шлях Лесі Українки та становлення її як української письменниці в умовах імперської дійсності. Також видання О. Огньова
"Східні стежки Лесі Українки", у якому містяться твори письменниці на східні сюжети, її переспіви Рігведи ("Книга гімнів") та давньоєгипетських ліричних пісень, переклади віршів поетеси китайською, таджицькою, татарською, грузинською мовами, а також ілюстровані статті, присвячені видатній авторці. А "Стародавню історію східних народів" Леся Українка написала для навчання своєї молодшої сестри. Лесі тоді було 19 років і ми маємо змогу оцінити її погляди на всесвітню історію та історичний процес, а також її педагогічні здібності. У книжці Л. Українки "Усі твори в одному томі" вперше в історії української літератури вміщено всю відому творчу спадщину славетної української письменниці, яка спромоглася напрочуд сильно відтворити могутній творчий дух свого народу. Усі ці видання розраховані на літературознавців, викладачів вищих учбових закладів, учителів та учнів шкіл, студентів, усіх шанувальників творчості Лесі Українки.

 

Людмила ПЛАХОТНА

"Новий день". - 2011. - 5 березня (№10). - с. 7 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Январь 2021 (4)
Декабрь 2020 (3)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)

^