Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"

Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо / Чорнобиль: пам"ять і біль

         Вечір пам'яті "Чорнобиль стукає в наші серця"

 

      27 квітня в центральній районній бібліотеці для дорослих було проведено вечір пам"яті "Чорнобиль стукає в наші серця". На вечорі були присутні учні 9-х класів Вишнівської ЗОШ №1. З вступним словом виступила зав. відділом обслуговування Бриль Л.Д. Вона розповіла про трагедію на ЧАЕС, яка сталася 25 років тому назад. Про той чорний день в історії України, день коли невеличке містечко Чорнобиль стало відоме всьому світу. Бібліотекар І категорії Стеблюк А.В. прочитала уривок з твору Катерини Мотрич.

      25 років пройшло з тих пір. 25 років смертоносна пилюка ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. Цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і болить серце, тому що знає не на добро це, не на життя. Горем і болем увійшов Чорнобиль у наше життя. Чорнобиль розділив долю людей "До" і "Після". Покинуті безлюдні вулиці Прип"яті, школи, будинки, покинуті села. Спогади мимоволі переносять до подій 25-ти річної давнини і нашу колегу - Н.М.Івасенко. Їй було тоді 24, а пережити довелося...Ніна Миколаївна поділилася спогадами про аварію, про евакуацію населення, проте як важко було залишати людям обжиті місця, свою малу батьківщину.

      Біль Чорнобиля відображали і відображають у своїх творах художники, скульптори, прозаїки, поети. Місцеві поети  М.Чичкан і В.Кордун (нині покійні), В.Лямічев, Н. Мельник та інші не пройшли у своїй творчості мимо цієї трагічної дати. І сьогодні до нас завітала дружина  поета-чорнобилянина Валентина Михайлюка, якого на жаль теж не має з нами  - Зінаїда Іванівна Салатова-Михайлюк. Зінаїда Іванівна познайомила нас з творчістю свого чоловіка. Відома поетеса сучасності Ліна Костенко в передмові до книги В.Михайлюка "Багряне намисто" так сказала про цю людину: "Перед нами явище унікальне. це не просто талановитий поет, а єдиний такий у світі - поет чорнобильський. Не лише за місцем проживання "іще в доатомній порі", а за тим особливим станом душі, коли через катарсис трагедії вона набуває дару прозріння в слові. Людина технічної освіти, інженер-механік, все життя зв'язаний з промисловістю, і раптом такий потужний вияв творчих сил - в музиці, у поезії. Так, ніби Чорнобильська катастрофа розбудила в ньому поета. Він - ліквідатор наслідків духовних. Де інший застогнав би, - він співає".

      Нинішній 2011-й рік Указом Президента України оголошено Роком розв'язання чорнобильських проблем. Україна, переживши страхіття аварії, невипадково з-поміж перших висловила готовність допомогти Японії у подолання атомного лиха. Адже в нашого народу досі не загоїлися чорнобильські рани, не стерлися в пам'яті ті важкі й героїчні події.

 

 

Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"
Салатова-Михайлюк Зінаїда Іванівна, гість заходу
 
Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"
Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"
   Бриль Лілія Дмитрівна, зав. відділом обслуговування ЦРБ
 
Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"
Стеблюк Алла Василівна, бібліотекар І категорії
 
Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"
Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"
 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Январь 2021 (4)
Декабрь 2020 (3)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)

^