Друга світова війна — найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі й тривала довгих 6 років. Вогняний смерч пронісся над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопив простори всіх океанів. ). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн.
Загальні людські втрати у Другій Світовій оцінюються від 50 до 80 мільйонів осіб. Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами та злочинами проти людяності, насамперед Голокостом, стратегічними килимовими бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї.[center]

Відзначимо, що в Україні під час Другої світової війни загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. Зруйновано понад 700 міст та селищ, майже 30 тисяч сіл.
Пам’ятаємо про страждання і трагедії, які принесла Друга Світова війна людству. Збережемо пам’ять про загиблих і закатованих у цій кривавій війні! Цей страшний злочин не повинен повторитися. Збережемо мир на всій Землі!
Докладніше про український вимір Другої світової війни ви можете прочитати у книгах, які знаходяться у фонді нашої бібліотеки

За майже 80 років, що минули від завершення Другої Світової війни, чи дізналися ми всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди. У даній книжці - вибрані 50 сюжетів від 15 авторів. Робота істориків грунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. Її результати свідчать: ці сюжети міф. Дізнайтеся про них і ви. В свій час Олександр Зінченко сказав про цю книгу: "Книжка "Війна і міф..." може "розмінувати" кілька десятків міфів про Другу світову війну, що існують у пострадянській колективній пам"яті та були побудовані на фальсифікаціях, маніпуляціях або замовчувані фактів.

Книга американського історика Тимоті Снайдера. «Криваві землі» розкривають жахливі факти про масові вбивства у період із 1933 до 1945. Ця праця присвячена народам, які стали жертвами режимів Йосипа Сталіна та Адольфа Гітлера. Снайдер знаходить спільні риси між режимами Сталіна та Гітлера, а також говорить про те, що їх жертвами стало понад 14 мільйонів беззбройних чоловіків, жінок та дітей. «Нацистський і радянський режими перетворили людей на числа», — пише у «Кривавих землях» Тимоті Снайдер. Книга отримала багато схвальних відгуків серед науковців.

У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України - періоду Другої Світової війни на території нашої держави. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з'ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України

[right].[right][/right]
[right][/right]
Спогади про Другу світову війну» – найвагоміший доробок відомого політичного і
державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року
отримав Нобелівську премію. Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені
геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.

У збірнику вміщено доповіді учасників Міжнародної наукової конференції "Співпраця СРСР і Німеччини у міжвоєнний період та під час Другої святової війни: причини та наслідки". що відбувалася у 2011 році. Видання адресоване фахівцям з історії і всім зацікавленим.

Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-мериканську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939—1945 років. Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми національного примирення, війна як історичний феномен. Видання розраховане на викладачів і студентів ВНЗ, учителів і старшокласників, а також на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.Книга «Друга світова війна: український вимір»
Книга «Кровавый век» посвящена ключевым событиям ХХ столетия, начиная с Первой мировой войны и заканчивая концом так называемой «холодной войны». Автор, более известный своими публикациями по логике и методологии науки, теории и истории культуры, стремился использовать результаты исследовательской работы историков и культурологов для того, чтобы понять смысл исторических событий, трагизм судеб мировой цивилизации, взглянуть на ход истории и ее интерпретации с философской позиции. Оценка смысла или понимание истории, по глубокому убеждению автора, может быть не только вкусовой, субъективной и потому неубедительной, но также обоснованной и доказательной, как и в естествознании. Обращение к беспристрастному рациональному исследованию не обязательно означает релятивизм, потерю гуманистических исходных позиций и понимание человеческой жизнедеятельности как «вещи среди вещей». Более того, последовательно объективный подход к историческому процессу позволяет увидеть трагизм эпохи и оценить героизм человека, способного защитить высокие ценности.