Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Добра воля народу (Інформаційна година до дня прийняття Декларації про Державний суверенітет України)

Добра воля народу (Інформаційна година до дня прийняття Декларації про Державний суверенітет України)

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

     Історія багатостраждального українського народу насичена яскравими сторінками як блискучих перемог визволення, так і поразок, що повертали його до попереднього стану. Багатовікова історія українського етносу з покоління в покоління передає історичні подвиги народу в його боротьбі за свою незалежну державу, за рівність з іншими народами в політичному, соціально-економічному та культурному розвитку. Це був беззавітний потяг народу, що вдало поєднався з висловом Вольтера "Україна завжди змагалася до волі". Прагнення мати свою незалежність було стрижнем боротьби українського народу. Особливої гостроти вона набуває з кінця ХІХ та ХХ столітті.

    У 90-х роках ХХ ст. у боротьбу за незалежність вступили нові сили, зокрема Національний рух України. Вони змогли об"єднати свідомий вихвольний рух і спрямувати його проти існуючого режиму. По-різному можна оцінювати той період, але незаперечним лишиться одне: це -  наша історія і переписувати її не дозволено нікому.

    1990 рік ввійшов  в історію як рік надзвичайного патріотичного піднесення і гордості, вершина національно-визвольного руху. В цей час піднімали український прапор, насипали символічні могили січовим стрільцям. Тон визвольного руху було задано ще 21 січня 1990 року у день відзначення роковин Злуки УНР і ЗУНР, коли організований НРУ людський ланцюгн простягнувся від Києва до Львова. Згодом головною метою діяльності НРУ була ідея створення суверенної держави. Під тиском демократичних процесів уже лютневий 1990 Пленум КПУ прийняв постанову про розробку проекту про економічну незалежність України. Уже через місяць на березневому Пленумі ЦК КПУ - була прийнята резолюція про політичний та економічний суверенітет України. Центральною подією у житті республіки були також вибори у березні 1990 року народних депутатів до Верховної Ради УРСР. Вибори демократичні, проходять альтернативній основі. На 450 місць до Верховної Ради балотується майже 3 тис. кандидатів. Ми маємо обрати найдостойніших. Сесії, що проходили у Верховній Раді транслюються по телебаченню і їх дивляться в кожному домі, на підприємствах. У новому парламенті утворилася більшість (Група 239) і опозиція - Народна Рада (125 осіб), серед них відомі діячі - Левко Лук"яненко, В"ячеслав Чорновіл, Богдан і Михайло Горині, Ірина Калинець та інші. Парламентська опозиція з перших днів відіграла помітну роль у політичному житті країни. Саме з її ініціативи і була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Незважаючи на ідеологічні незгоди та гарячі політичні дискусії, тодішня провладна більшість та опозиція у парламенті були єдині в розумінні життєвої необхідності прийняття такого рішення. З 385 присутніх на засіданні депутатів "За" проголосувала абсолютна більшість - 355 осіб; "Проти" - 4; не взяли участі - 26 (18 з них невдовз звернулися до секретаріату сесії і попросили зарахувати їхні голоси "За".  Відтоді в літописі нашої держави розпочалася нова сторінка, новий відлік часу - епоха утвердження України як самостійної та незалежної держави.

    Невдовзі Україна святкуватиме чергову річницю Незалежності. Акт проголошення Незалежності зібрав в собі роки і століття сподівань, невтомного національного й державотворчого поступу нашого народу. І на цьому довгому бурхливому шляху Декларація про Державний суверенітет стала однією з головних подій в сучасній історії України наблизивши до здійснення споконвічну мрію українського народу про свободу і незалежність.  І як писав наш великий поет Т. Шевченко "у своїй хаті своя правда, і сила, і воля", а тому нам цей дім треба розбудовувати і підтримувати для наступних поколінь, це обов"язок кожного громадянина нашої держави. Нехай усім нам допомагає віра у гідне прийдешнє нашої держави.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Январь 2021 (4)
Декабрь 2020 (3)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)

^