Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

На урок історії до бібліотеки

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

В Києво-Святошинській центральній районній бібліотеці продовжує діяти виставка фотодокументів присвячена Дню Незалежності України під назвою "Українська державність. Відродження. 100 років (Документи державних архівів України до 27 річниці незалежності України та з нагоди 100-річчя відродження української державності). На незвичний урок до бібліотеки завітали учні ЗОШ №2. Вчитель історії Шекера Надія Данилівна розповіла учням про події 1917-1921 років в Україні.

Стебницький Петро Януарович

Категорія: Серія "Наші славні земляки" / Українська революція 1917-1921 роки

Серія «Наші славні земляки»
Стебницький Петро Януарович
(до 100-річчя Української революції 1917-1921 рр)


Стебницький Петро ЯнуаровичПетро Януарович Стебницький - державний та громадський діяч, публіцист (літературні псевдоніми П.Смуток, А.Ірпінський, П.Хмара тощо) народився 25 листопада 1862 року в селі Гореничі Київського повіту в родині священика. Батько був людиною освіченою, піклувався про місцеву парафіяльну школу та школу грамотності, які він заснував. Петро Стебницький теж навчався спочатку в церковнопарафіяльній школі. З 1872 по 1881 рік навчався у першій Київській гімназії, закінчив її з срібною медаллю. У 1881 році став студентом фізико-математичного факультету Київського університету св. Володимира. Закінчив його у 1886 році, отримавши ступінь кандидата наук.

ВІДКРИВАЄМО СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Категорія: Новинки книжкового світу / Українська революція 1917-1921 роки

В останні роки в Україні з'являється все більше праць, присвячених історії Перших визвольних змагань 1917-1921 років. До Києво-Святошинської центральної районної бібліотеки для дорослих надійшли нові книги, які знайомлять користувача з подіями часів Української революції 1917-1921 років. Книги стануть в пригоді і фахівцям – історикам, політологам, вчителям, і всім, хто цікавиться історією України в ХХ столітті.

Стебницький Петро Януарійович - громадський і політичний діяч. письменник і публіцист

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

Стебницький Петро Януарійович (1862-1923) – український громадсько-політичний діяч, вчений, публіцист

Ім’я Петра Януарійовича Стебницького широко відоме в українських колах кінця ХІХ – початку ХХ ст., адже він належав до провідників українського націєтворення, його теоретиків, захисників та популяризаторів, фактично очолював українську громаду Петербурга, а саме її видавничу інституцію – «Благодійне товариство видання загальнокорисних і дешевих книг». Клопотався Петро Януарійович безліччю українських заходів, видавничих проектів, долучився до видання першого, найповнішого на той час, «Кобзаря» Т. Шевченка за редакцією В. Доманицького (редакторський примірник знаходиться у фондах ІР НБУВ (Ф. 244, од. зб. 367), багатьох книжкових видань.

УТВОРЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

Крути: історія української незалежності

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

Крути: історія української незалежності
(Історична довідка)

Січневі дні в історії України є, напевне визначальними: варто лише пригадати переяславські угоди з Москвою, проголошення 4-го Універсалу, проголошення Акту злуки на Софіївському майдані, відлунний ланцюг єднання, і та подія, яка завершила календарний січень, а саме 29 січня, понад багатьма датами, які стосуються відродження Української держави в ХХ столітті.: бій під Крутами, в якому українські студенти пожертвували своїм життям, аби спинити армію більшовиків при наступі на Київ. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної сотні та "кіборгів".

СОБОРНІСТЬ: ЯК У БІЛОГОРОДЦІ ПІД КИЄВОМ СВЯТКУВАЛИ ПЕРЕМОГУ ДЕМОКРАТІЇ

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

]Українська національно-демократична революція 1917-1921 рр. започаткувала традицію державності. У січні 1918 року було проголошено Українську Народну Республіку (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, утворилась Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР).

Соборність держави - єднання народу

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

СОБОРНІСТЬ ДЕРЖАВИ – ЄДНАННЯ НАРОДУ


Зламався врешті двох імперій мур!
І на розвалинах у слушну цю нагоду
З'явилися держави УНР і ЗУНР
Як вияв волі нашого народу.


Ідея єдності і соборності батьківських земель, так само, ідеї незалежності й державного суверенітету, сильної централізованої влади, є головним змістом державницької ідеології будь-якого народу. Не був винятком у цьому ряду і наш український народ, хоч дехто й волів би бачити його недержавним. Тривогою за відсутність єдності на рідних землях, осудом князівських чвар і міжусобиць, які значною мірою призвели до падіння Київської Русі, переповнені давньоруські оповіді й повчання, літописи й літературні твори. Та марно закликали до єдності князі, літописці, автор геніального "Слова о полку Ігоревім".

Українська революція - історія і сучасність

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917 – 1921 років Президент України своїм Указом проголосив 2017 рік - Роком Української революції 1917 – 1921 років.
До цієї річниці в Києво-Святошинській центральній районній бібліотеці розкрита книжково-тематична виставка «Українська революція: історія і сучасність».
На виставці представлені книги та статті з періодичних видань, які відображають події української історії періоду революції 1917-1921 років, біографії визначних діячів Української революції.
[/center][center]Українська революція - історія і сучасність

Архів новин

Ноябрь 2018 (2)
Октябрь 2018 (6)
Сентябрь 2018 (3)
Август 2018 (2)
Июль 2018 (4)
Июнь 2018 (8)

^