Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

Рутківський Володимир Григорович

Категорія: Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка

Києво-Святошинська центральна районна бібліотека для дорослих

  

РУТКІВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ
 

 Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка

(2012 рік)

Експрес-інформація

м. Вишневе

2012

 

 

 

Народився український дитячий письменник Володимир Григорович Рутківський 18 квітня 1937 року в селі Хрестилевому на Черкащині в учительській сім’ї. До школи пішов у Богодухівці, а атестат зрілості отримав у Великій Бурімці. Мешкає, працює і творить в Одесі.

Володимир Рутківський навчався в Одеському політехнічному інституті, працював на Одеському суперфосфатному заводі, проте незабаром зрозумів, що справжнє його покликання – література. Тому він перейшов журналістом в Одеський облтелерадіокомітет. Радіослухачам 60-70-х років знайомі його молодіжні радіожурнали «Горизонт», «Солдатські зустрічі», «Моя міліція».

У літературі  В.Рутківський починав як поет. На його рахунку - поетичні збірки «Краплини сонця», «Плоти», «Повітря на двох», Знак глибини», «День живої води» та інші. Автор багатьох романів для дітей, серед яких – «Бухтик з тихого затону», «Гості на мітлі», «Канікули у Воронівці», «Сині Води», «Сторожова застава», «двобій з тінню», «Потерчата», трилогія «Джури».

Народившись на Черкащині, письменник не міг оминути теми козаччини. Але манять В.Рутківського не переможні баталії та славні гетьмани, а самі початки. Звідки взявся цей відомий на весь світ феномен народного лицарства? З цього питання й виросла перша книга найвідомішої трилогії «Джури»  – «Джури козака Швайки».

Та в наші часи мало написати книжку, треба її ще й уміти видати. Літньому письменникові не до снаги такі зовсім не літературні вправи… Нарешті на 70-му році життя, Володимир Рутківський витягає щасливий квиток: «Джури» виходять в «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-зі» в чудовому оформлені Максима Паленка. Видання справедливо називають бестселером.

Великі ентузіасти українського книговидання брати Капранови вважають, що В.Рутківський сьогодні є найкращим українським письменником.

       На підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимиру Григоровичу Рутківському у 2012 році присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка за історичну трилогію для дітей «Джури» 2007 – 2010 рр. («Джури козака Швайки», «Джури – характерники», «Джури і підводний човен»)

 

 

Література про нього:

 

Гажаман Н.  Життя та творчість В.Г.Рутківського/ Н.Гажаман, Н.Марченко //Шкільна бібліотека.-2011.-№10.-С.75-94

Літературний компас із Дмитром Стусом. Азимут п»ятий:традиції//Шкільна бібліотека.-2011.-№1.-С.125-137

Марченко Н.  «…Я намагаюся обирати ті сторінки нашої історії, яких ще ніхто не перегортав:Книгознача розвідка за історичною прозою Володимира Рутківського/Наталія Марченко//Українська мова й література в середніх школах, гімназіях,ліцеях та колегіумах.-2011.-№4.-

 

 

 

 

 

 

 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Июнь 2021 (2)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)
Март 2021 (7)
Февраль 2021 (6)
Январь 2021 (6)

^