Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » СНІД: Проблема, що хвилює всіх

СНІД: Проблема, що хвилює всіх

Категорія: Різне

           Синдром набутого імунодефіциту, або СНІД, - важка інфекційна хвороба вірусного походження. Вона зводить нанівець природний імунітет людини, внаслідок чого організм стає беззахисним перед будь-якою інфекцією. Заражена людина найчастіше хворіє на запалення легенів і саркому.

         Зараження відбувається за найменших ушкоджень статевих органів під час сексуальних контактів. Хвороба може передаватися під час переливання інфікованої крові та від користування  нестерильними шприцами. До останнього часу вважалося, що вона має тривалий інкубаційний період. Насправді виявилося, що у більшості інфікованих уже через 2-4 тижні з»являється ангіна, збільшуються лімфатичні вузли, печінка і селезінка, підвищується температура, з»являється сильний пронос. У процесі недуги в організм зараженого проникають нові й нові бактерії, які викликають важкі захворювання. І так до загину. Зараження на СНІД визначається тільки через аналіз крові. Ліків від нього немає. Учені  вважають, що за найближчі 20-30 років епідемія цієї хвороби знищить половину населення земної кулі.

         Найефективніший засіб – здоровий спосіб життя і дотримання високих моральних принципів.

 

10 основних фактів, які молодь має знати

про ВІЛ/СНІД

 

1.   Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ, призводить до смертельної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД – невиліковні.

2.   Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть якщо вона є носієм вірусу.

3.   Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

4.   Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.

5.   Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо ВІЛ-інфікування.

6.   Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін»єкційно або мають сексуальні контакти з ін»єкціними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі, та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров»ю.

7.   Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

8.   Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров»я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до/та після тестовим консультуванням.

9.   ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах.

10.Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, - це порушення прав            людини.

 

Як відомо, СНІД – одна з найважливіших проблем, з якою людство ввійшло  у ХХІ сьоліття.

Серед   численних хвороб, від яких нині страждає людство, синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) є однією з найтяжчих. Цю хворобу спричиняє особливий збудник – вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ). Синдром набутого імунодефіциту був виявлений наприкінці 70-х – на початку 80-х років минулого століття, тобто зовсім недавно. Але вже на сьогодні захворювання зареєстровано практично в усіх країнах світу. Щодня на планеті СНІДом заражується до 5 тисяч осіб. Як не прикро, але Україна займає одне з найперших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 1% населення країни.

Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано в 1981 р. У США. Спочатку хвороба виявилася вельми загадковою. У франції, як тільки з»явилися перші повідомлення про таємничу хворобу, для її вивчення було сформовано группу дослідників під керівництвом ученого-віррусолога Люка Монтаньє.

Протягом 2-х років (починаючи з 1981) було з»ясовано загальну картину хвороби, виявлено її збудника – вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), розроблено методи, за допомогою яких знаходять вірус хвороби в організмі людини, встановлено механізм негативної дії вірусу на організм.

Вперше ВІЛ було виділено та індетифіковано у 1983 році французькими  вченими  на чолі з Л.Монтаньє. Водночас про факт відкриття вірусу, котрий спричиняє СНІД, повідомили американські вчені на чолі з Робертом Галло.

ВІЛ уражає і поступово вбиває спеціальні клітини-лімфоцити, які відповідають за захист людського організму від дії різноманітних мікробів і розвитку пухлин. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців та років, знижується, і це призводить до виникнення різноманітних захворювань, передусім інфекційних , що уражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему тощо. Смерть настає саме від цих захворювань, а не від СНІДу.

Пам'ятайте! Основними шляхами зараження ВІЛ-інфекцією є такі:

  • статевий;
  • при переливанні донорської крові, зараженої врусом імунодефіциту;
  • при використанні нестерильного медичного інструментарію;
  • від хворої матері або вірусоносія – дитині до, під час або після пологів.

Усі інші шляхи зараження СНІДом не мають значення, оскільки при цьому, як правило, в організм потрапляє незначна кількість вірусу і зараження не відбувається. Отже хвороба не передається через рукостискання, поцілунки, предмети домашнього вжитку, спортивний інвертар, при купанні тощо.

Інкубаційний період від моменту зараження ВІЛ до перших виявів інфекції може бути як коротким – 4-5 тижнів, так і дуже довгим – декілька років. Клінічні симптоми виникають значно пізніше. А в 2/3 хворих взагалі може йти безсимптомна стадія перебігу хвороби протягом 1,5-5 років. За цей період збудник СНІДу руйнує лімфоцити, що неминуче призводить до глибоких змін у всій імунній системі хворої людини.

Головними чинниками розповсюдження  ВІЛ серед молоді є вживання ін»єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. Здавалося б, усе так просто: не вживати наркотики, захищати свій секс презервативом і зберігати відданість одному статевому партнеру ( а в ідеалі – дошлюбну цнотливість і шлюбну вірність). Але на справді ми бачимо зовсім іншу картину: у свідомості багатьох  молодих людей наркотики і секс – це синоніми понять «незалежність», «ризик», «сучасність», «задоволення», «самовираження»… «It”s cool!» - каже сучасна молодь, за що й розплачується СНІДом і ланцюг епідемії розгортається далі: інфікований шприц із наркотиком іде по колу, інфікуються довірливі статеві партнери, народжуються ВІЛ-інфіковані діти.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Апрель 2020 (1)
Март 2020 (2)
Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)
Декабрь 2019 (4)
Ноябрь 2019 (4)

^